Güzellik

Kısa Tırnaklar İçin 3 Kolay Tırnak Tasarımı

Kolay Tırnak tasarımı adında kolay geçse de oldukça zor ve zahmetli bir uğraşıdır. Uzun ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak her kadının istediği bir hedeftir.

Bu yazımızda sizlere tırnak tasarımı için 3 kolay yöntemi aktaracağız. Umarız sizler için faydalı bilgiler verebiliriz. Gelin öncelikle bakım hakkında bilmeniz gerekenleri sizlerle paylaşalım.

Tırnak Tasarımı Konusuna Başlamadan önce

Manikürünüzün parlamasını istiyorsanız tırnaklarınıza iyi bakmanız gerekir. Kısa tırnakların güzel görünmesini istiyorsan, tırnak etlerine biraz sevgi vermen ve onları doğru şekilde şekillendirmen gerekir.

Bir kütikül yağı kullanarak başlayın ve tırnak etlerini turuncu bir tahta çubuk kullanarak yavaşça geri itin. Bu, tırnaklarınızın çok daha zarif görünmesini sağlayacak ve manikürünüzün daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır.

Kısa veya uzun tırnaklar, cam tırnak törpüsü ile şekillendirildiğinde daha iyi görünür. Karmaşık bir şey yapmanıza gerek yok: kısa tırnaklarda basık veya oval bir şekil harika görünür. Manikürün düzgün görünmesi ve tırnakların yerinden çıkmaması için hepsinin aynı uzunlukta olduğundan emin olun.

Aşağıdaki kısa tırnaklar için üç kolay tırnak tasarımı, gereksinimlerinize uyan bir taban katına uygulanmalıdır. Bu, lekelenmeyi önlemenize yardımcı olacak ve manikürünüzün daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Öyleyse, tüm hazırlıkların dışında, kısa tırnaklar için bazı manikür fikirlerini keşfetmenin zamanı geldi!

3 Kolay Tırnak Tasarımı Önerisi

Fransız Manikürü

Fransız manikürü zamansızdır ve parmaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar ki bu güzel bir bonus. En kurumsal ortamlar için bile ofis dostudur. Uçları beyaz vernikle boyanmış, doğal görünümlü bir çivi.

Bazı insanlar beyaz verniği şeffaf bir tabanın üstüne boyamayı seçerken, diğerleri tüm tırnağın üzerine çıplak bir oje kullanır. Essie Bale Terlikleri bunun için çok popüler.

Beyaz bölümün başlamasını istediğiniz yere, tırnağınızın serbest kenarının biraz altına yapıştırabileceğiniz fransız manikür çıkartmaları var. Çok daha kolay gibi net bir beyaz yaratmayı sağlar! Veya maceraperest hissediyorsanız, beyazı zıt neon renklerle ve hatta siyahla değiştirin.

Fransız manikürünüzü bir sonraki seviyeye yükseltmek için parlak bir pardösü unutmayın!

Geometrik Damgalama

Fransız maniküründen daha canlı bir şeyin peşindeyseniz, tırnak damgalama, kendinizi tırnak sanatına başlamanın iyi bir yoludur. Damgalama, tasarımların metal damgalama plakalarından damgalama kullanarak çivilere aktarılması anlamına gelir. Ve gerçekten eğlenceli!

Kısa tırnaklar için geometrik damgalama en iyisidir çünkü şirin bir çizim veya diğer tekrarlanmayan tasarımlar için yeterli alana sahip olmayabilirsiniz. Ama en çok neyi sevdiğinizi görmek için deney yapın!

Kısa tırnaklarda harika çalışan bazı kombinasyonlar, mavi bir arka plan üzerine altın damgalama, siyah veya kırmızı üzerine gümüş ve hatta çıplak bir cila tabanı üzerinde gümüş veya altın ışıltılı bir damgadır.

Burada biraz ekipmana ihtiyacınız olacak, ancak çok pahalı bir şey olmayacak. Çivi damgalama kitleri genellikle bir veya daha fazla damgalama plakası, bir damga ve bir kazıyıcı içerir (veya bunun için eski bir kredi kartı kullanabilirsiniz). Tasarımın plakadan nasıl mükemmel bir şekilde kaldırılacağını ve çiviye nasıl yapıştırılacağını öğrenmek biraz pratik gerektirebilir, ancak sonuçlar salon değerindedir.

Tırnak Tasarımı İçin Alternatif İpuçları

Bu tür bir tasarım, her zaman popüler olan negatif alan trendini renkli bir manikür ile birleştirir. Kırmızı ve altın, siyah ve gümüş gibi iki tamamlayıcı renk ve hatta aynı renkten iki farklı kaplama seçin. Örneğin, parlak uçları mat uçlarla değiştirebilirsiniz.

Çivinin alt yarısını şeffaf bir taban kat için çıplak bırakın ve uçları seçilen iki rengin her birine alternatif olarak boyayın. Hızlı ve kolay, ancak yine de göz alıcı ve tırnaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Manikürünüzü uzun süre kalıcı bir pardösü ile korumayı unutmayın. Çabuk kuruyan son katlar, tüm sıkı çalışmanızı lekeleme riskini en aza indirdikleri için tırnak sanatı için mükemmeldir.

Tırnak tasarımı önerilerimiz ile sizler de sağlıklı, uzun ve göz kamaştıran tırnaklara sahip olabilirsiniz. Unutmadan belirtelim, sağlıklı beslenmezseniz tırnaklarınız sağlıklı olmaz ve  bu önerileri yapamayabilir, tırnak kırılmaları yaşayabilirsiniz.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı