Sağlık

Ciltteki Yağ Bezelerinin Tedavi Yöntemleri

Yağ Bezelerinin Tedavi Yöntemleri yazımız ile vücudunuzdaki bu can sıkıcı durumdan kurtulabileceksiniz. Kulak arkası, sırt ve yüz bölgesinde fazlalıkla meydana gelen bu bezeler “epidermal kist” olarak adlandırılır. Özellikle zararsızdırlar. Kendiliğinden geçerler. Eğer yağ bezesi çok büyümüş ve ağrı yapıyorsa bir ekspertize görünmelisiniz.

Yağ bezelerinin oluşmasının asli sebebi cilde yağı gerçekleştiren yağ bezi yollarının tıkanmış olmasıdır. Ayrıca aşırı testosteron üretimi, güneş ışığı, yağlı cilt de etkilidir.

Küçük yağ bezeleri amacıyla kendiniz merhem hazırlayabilir ya da eczanelerden hazır olanları temin edebilirsiniz.

Yağ Bezelerinin Tedavi Yöntemleri

Buhar Yöntemi: Buhar yardımıyla yağ bezesi yumuşar ve yumuşayan beze kendi kendine boşalıp kaybolur.

Ayrıca sıcak bir havlu ile yağ bezesinin üstüne baskı yapabilirsiniz.

Bal Yöntemi: Yağ bezesi tedavisinde gerektiğince etkilidir. 1 çay kaşığı bal ile 1 çay kaşığı unu karıştırıp yap bezesinin üzerin sürün ve 1 gece bekletin.

Bitkisel Yöntemler

Çay ağacı yağı, sirke, aleovera ve hint yağı kullanarak bu bezelerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey gün ortamında 3 ya da 4 defa yağ bezesinin üstüne ve etrafına tercih ettiğiniz yağı sürmek.

Dikkat! Sağlık açısından yağ bezelerini yumuşatmadan rastgele bir müdahalede bulunmayın. Bezenin içerisine sivri rastgele bir cisim sokmayın. Yağ Bezelerinin Tedavi Yöntemleri içinde kesinlikle böyle bi davranış yoktue ve bunu yapmanız kötü sonuçları beraberinde getirebilir.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı