Sağlık

Çok Kolay Diş Beyazlatma Yöntemi – 20 Dakikada Etki

Bu yazımızda sizlere Çok Kolay Diş Beyazlatma Yöntemi göstermek ve bembeyaz dişlere sahip olmanızı hedefliyoruz. Dişlerin natural rengi, fazla çay ve kahve kullanımı gibi sebeplerden ötürü dişlerin sarı olması son derece rahatsız eden bir durum.  Diş minesi, kolay kirlenebilen delikli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle pek çok renkli meyve dişleriniz kısa bir süreliğine boyar.

Diş minesinin yapısı, dişlerinizi fırçaladıkça sorun oluşturmaz zira fırçalayınca dişlerin rengi normale dönecektir. Ancak birtakım besinler, dişlerde daha kalıcı lekelenmeye yol açabilirler. Dişler sarı ya da kahverengiye dönüp çirkin bir görüntüye yol açabilir.

Kahve, çay ve gazlı içecekler, diş lekelerine sebebiyet veren gıdalardır. Sigara içmek ve ağız ve diş sağlığına ilgi etmemek de güzel gülüşünüzü gölgeleyecek unsurlardır. Çünkü bu unsurlar, diş minesinin gözenekli yapısını arttırır.

Diş Beyazlatmada Peynir Mucizesi

Peynir çeşitleri dişleri beyazlatmaya yardımcı olur. Çünkü peynirin içinde, asit ayrıştırıcı proteinler bulunur. Bu proteinler, ağzımızda salya üretilmesini sağlar. Salyada bulunan fosfor ve kalsiyum diş minesinde eksilen mineralleri geri kazandırır.

Kolay Diş Beyazlatma Yöntemi

Portakal kabuğunun iç alanı ile 45 saniye süresince dişlerinizi ovuşturun. Kabuğun beyaz alanı, dişlerin daha beyaz olmasını basitleştiren bir madde içerir. Bu işlemden yarım saat sonra dişlerinizi fırçalayın.

Çilek ve karbonat ile kendi diş macununuzu hazırlayabilirsiniz. Çilek, natural bir beyazlatıcıdır. Çilekleri ezip karbonat ile karıştırın. Bu karışımı dişlerinize sürün ve 20 dakika bekletin. Daha sonra yıkayın. Yarım saat bekledikten sonra dişlerinizi fırçalayın. Bu karışımı çok sık kullanmamaya ilgi edin. Haftada bir ve iki haftada bir kullanabilirsiniz.

Bir bardak sıcak suya, iki yemek kaşığı adaçayı ilave edilir. Ilık bir kıvama gelince her öğün ardından ağzınızı bu karışımla gargara yapın. Yemekten sonra adaçayı yaprağı çiğnemek de işe yarayacaktır.

İki dakika süresince muz kabuğunun içiyle dişlerinizi ovalayın. Bu prosedürü dilediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

Muzda bulunan salisilik asit, diş minesinin beyazlaması için faydalı bir bileşendir.

Karbonat tozunu diş fırçanıza dökün ve dişlerinizi tek tek ovalayın. Unumsu yapısı nedeniyle programı garip olsa da, diş beyazlatmaya yardımcı olacaktır.

Sağlık için en önemli konulardan biri olan diş sağlığınız ve diş beyazlığınız için sizlere bir kaç ipucu verdik. Sizlerin de kullandığı farklı yöntemler varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı