Güzellik

Esmer ve Siyah Saçlılar İçin Makyaj Önerileri

Esmer ve siyah saçlılar için makyaj tüyoları konusunda pek çok önemli nokta vardır. Bu noktalar ise göz makyajı, ruj ve fondöten seçimi gibi makyaj amacıyla büyük önemi olan detaylardır.

Bu yazımızda sizler için birbirinden önemli güzellik tüyoları vererek daha iyi makyaj yapmanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Eyeliner Teknikleri

Esmer ve Siyah Saçlılar İçin Makyaj Önerileri listemizde ilk madde gözle ile başlıyor. gözlerinde çok yoğun rimel ve eyeliner uygulamasına yer vermelerine lüzum yoktur. Zaten gözleri ve kirpikleri fazlasıyla ön plandadır. Yalnızca ince bir eyeliner ve maskarayla bile görkemli bir göz makyajı elde edebilirler. Genellikle siyah saçla siyah eyeliner harika bir ikilidir ve esmer cilde de çok güzel bir uyum sağlar. Göz makyajının daha etkili olabilmesi amacıyla de eyeliner sürdükten derhal sonra parmak uçlarınızla beraber makyajı hafif dağıtarak buğulu bakışlar da elde edebilirsiniz.

Göz Makyajı

Esmer tenli ve siyah saçları kadınlar amacıyla göz makyajı şu şekilde olmalıdır:

  • Esmer ve siyah saçlı kadınlar genel olarak çekik göz makyajı tercih etmelidirler. Gözlere odaklanmak amacıyla ise bir ışıltı seçmeniz gerekir.
  • Gözlerde naturel ve siyah tonlar beraber kullanıldığında da esmerler amacıyla çok iyi bir tercih olacaktır. Fakat mor ya da yeşil birtakım tonlar da esmer kadınlar amacıyla iyi bir seçim olabilir.
  • Özel geceler amacıyla ise pembe, bordo ve kahverengi tonları tüketimi ilgi çekici olacaktır.

Bu öneriler öneme alındığında da ilgi çekici bir göz makyajı elde etmiş olursunuz.

Ruj Renkleri

Ruj tercihini kırmızı tonlarında yapan esmer tenli ve siyah saçlı kadınlar çok daha şanslılardır. Çünkü kırmızı tonları esmer kadınlarda daha güzel görünüyor. Vişne çürüğü ve kırmızı tonlar esmer kadınları çok daha göz kamaştırıcı yapan renklerdir.

Fondöten Seçimleri

Esmer tenliler genel olarak ten renklerine ideal olan fondöten bulmakta zorlanabilirler. Ancak ara sıra tenlerine bir oran açık kalan renkte fondötenleri uygulayarak, bronzerla dengelemeye de çalışabilirler.

Kaş Makyajı

Esmer tenli kadınlar kesinlikle kaş Aralıkları üstünde vurgulayıcı bir ton kullanmalıdırlar. Hafif Aralıklı boşluklara sahip kadınlar, kalem ile de kaş Aralıklarındaki boşlukları doldurabilirler. Hem de kaşları vurgulamak yüz bölgesindeki eksikliklerin kapanmasına yardımcı bulunduğu amacıyla son derece lüzumlu olan bir uygulamadır.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Göz makyajı olarak ilk defa duyuyorum.Ama deneyeceğim. Ruj renkleri için kırmızı rengin her zaman daha iyi olduğunu düşünenlerdenim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı