Yemek

Ev Yapımı Doğal Vişne Reçeli Tarifi – 1 Günde Hazır

Mevsimi geldiğinden dalından tazecik toplanan lezzetli vişneleri ile Doğal Vişne Reçeli Tarifi sayesinde sizde kahvaltı sofralarınızı renklendirebilirsiniz. Tüm sene doya doya yiyebileceğiniz vişne reçelini denemelisiniz. Genellikle kahvaltı sofralarımıza tat katan ve bir çok yararı tespit edilen vişne reçelini evinizde rahatlıkla yapılabilir natural reçelleri gönlünüz rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.

Doğal Ev Yapımı Vişne Reçelinin Faydaları Nelerdir?

  • Ev yapımı natural vişne reçelinin kolesterol düzeyini düzenleyici özelliği vardır. Kalp koruyucudur.
  • Uykusuzluk sorunu olanlara oldukça faydalıdır. Uyku düzenini sağlar.
  • Doğal vişne reçelinin sakinleştirici özelliği vardır. Bu sayede sinirleri güçlendirir.
  • Böbrekler amacıyla faydalıdır.
  • Vücutta biriken ödemi atar ve iyi bir idrar söktürücüdür.
  • Bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. Hazımsızlığa karşı iyi gelir.

Ev Yapımı Doğal Vişne Reçeli Tarifi İçin Malzemeler

Malzemeler:

  1. 1 kg vişne
  2. 2 kg toz şeker
  3. Yarım limonun suyu
  4. Küçük bir parça limon tuzu

Ev Yapımı Doğal Vişne Reçeli Nasıl Yapılır?

Öncelikle saplarını ayırdığıız vişneleri güzelce yıkayıp ve suyunu süzün. Bir kürdan ile ya da çekirdek çıkarma aparatı ile vişnenin çekirdeklerini dikkatli bir şekilde çıkarın.

Çekirdekleri ayıklanan vişneleri bir kat vişne bir kat şeker olacak şekilde bir tencereye yerleştirin. Tencerenin kapağını kapattıktan sonra bir gece ya da en az 5-6 saat kadar beklemeye bırakın.

Toz şeker sayesinde vişnenin suyu salınacak ve bu katmadan daha lezzetli reçel yapabileceksiniz. Ertesi gün karışımı ocağa alın ve kısık ateşte çok çok karıştırmadan kaynamaya bırakın. Fazla karıştırmak vişne tanelerine zarar verebilmektedir.

Reçeli kıvam aldıktan sonra taze olarak sıktığınız limonun suyunun ve limon tuzunu da katıp 5 dakika daha kaynatın. 5 dakika sonra altını kapatın ve ılık duruma geldikten sonra kavonozlara doldurup ağızların sıkıca kapatın. Reçeli serin ve karanlık bir yerde dinlendirerek saklayabilirsiniz.

Not: Reçelin kıvamının tutup tutmadığına bakmak için suyun içerisine 1 damla reçel damlatın şayet reçel suyun ortamında dağılıyorsa kıvamı henüz tam olmamıştır. Damla şeklinde kalıyorsa kıvamı olmuş demektir. Doğal Vişne Reçeli Tarifi ile sizlere lezzetli bir reçel sunduk. Kahvaltı sofralarınıza renk katacak bunun gibi Yemek tarifleri için KadınaHas’ı takipte kalın.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı