Sağlık

Gaz Ve Şişkinliği Geçiren Kürler – 2020 Tarifleri

Yaz kış her mevsim şişkinlik ve gaz sorunu hepimizin başına dert oluyor. Gaz Ve Şişkinliği Geçiren Kürler sayesinde siz de bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Sıklıkla yaşanan sağlık sorunlarından biris de şişkinlik ve gaz halidir. Gaz ve şişkinlik problemini bitkilerle geçirmek mümkündür. Gaz konusu ile ilgili faydalanılacak en basit gıda limondur. Yarım limonu oda sıcaklığındaki yarım bardak suya sıkınız ve sabah aç karnına tüketiniz. Biraz dolaşınca akşamdan sabaha kadar bağırsaklarınızda biriken gaz rahatlıkla dışarı çıkacaktır.

Gaz ve Şişkinlik Neden Olur?

Son senelerde midede ya da bağırsaklarda şişkinlik şikâyetlerinin yükselmesine sebebiyet veren etkenlerden biri piyasada tohumlarıyla oynanmış, hormonlu sebze ve meyvelerin daha çok satılıyor olmasıdır.

Pazarda kurtlu, ufak ya da sekli bozulmuş meyvelerin yerine gösterişli, biçimi düzgün ve iri olanları tercih ediyoruz. Meyveleri bu şekilde üretmek amacıyla tohumların genleriyle oynanmakta, daha iri olsunlar diye hormon basılmaktadır.

Maalesef bedenimiz organik olmayan sebze ve meyve tüketirken hazmetmekte daha çok zorlanmakta ve sindirilirken daha çok toksik madde meydana çıkmaktadır. Bunun neticesinde ise mide gazı, hazımsızlık, süreğen karın şişkinliği gibi şikâyetler oluşmaktadır.

Gaz Şikâyetleri İçin Öneriler

Gaz Ve Şişkinliği Geçiren Kürler yazımızda sizlere önerebileceğimiz bir konu var. Organik sebze ve meyve tüketerek ilaveten günlük hareketlerinizi artırarak şişkinlik şikâyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Gaz Ve Şişkinliği Geçiren Kürler

Gaz Şikâyetleri İçin Yoğurdu Sulandırıp Tüketiniz

Yoğurt bağırsaklardaki yararlı bakterileri besleyerek bağırsakların yükünü azaltır. Sindirim sistemini rahatlatır. Mide ve bağırsak bozukluğu yaşayanlar, bilhassa de sebepsiz şişkinlik, kabızlık yaşayanlar öğünlerinde yoğurt bulundurmalıdırlar

Şişkinliğe Karşı Süpürge Otu Kürü

Bağırsaklarda aşağı yukarı 30 bin tür bakteri vardır. Süpürge otu bakteriler arasında denge kurmada etkilidir. Bir tutam süpürge otu havanda ezilir ve bir oran su ile yutulur. 15 gün içilir.

Süpürge otu bulamayanlar ebegümeci bitkisini kullanabilir. Bir tutam ebegümeci kurusu bir oran su ile yutulur.

Huzursuz bağırsak belirtisi var ise ebegümeci bitkisinin çayı içilir.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı