Sağlık

Göbekteki Yağlardan Kurtulmak İçin İpuçları – 4 Öneri

Her zaman hem kadın hemde erkeklerin ortak problemleri olan kilo sorunlarına karşı Göbekteki Yağlardan Kurtulmak İçin İpuçları yöntemleri yazımız size yardımcı olacak.

Her dönem göbek bölgemizdeki yağlardan kurtulmak için diyet yaparak ilerleme kat etmek isteriz. Ancak bunu yapabilmek için doğru yolları izlememiz gerekiyor. Gelin birlikte bu yolları inceleyelim.

Göbekteki Yağlardan Kurtulmak İçin İpuçları

Göbekteki yağlardan kurtulmak için aslında yapmamız gereken bir kaç basit şey var. Bunlar gıdalarımıza dikkat etmek, sağlıklı beslenmek ve iyi bir spor alışkanlığı. Gelin konunun detaylarına geçelim.

Yiyecekler

Yiyeceklerden göbek yağlarını eritmede faydası olan fasülye, nohut, mercimek gibi gıdalar ile vişne, kiraz ve çilek gibi meyveler en doğru yiyeceklerdir. Kilo vermede etkisi tartışılmayacak böğürtlen, kuru kaysı, kuru fasülye ve kış meyvelerinin sıkılmış suları en etkili gıdalar olarak tavsiye ediliyor. Bu yiyecekler sizin tok hissi yaşamanızı sağlayarak kilo vermenize yardımcıdır. Bu nedenle bu gıdaları günde ortalama 30-35 gr kadar tüketmeniz gerekir.

İçecekler

İçeceklerin en başını su çeker. Buzlu, soğuk su en iyi içecektir ve kalorisizdir. Midedeki doygunluk hissi sayesinde daha az yersiniz. Kan basıncınızın ve adet öncesi dönemi rahat geçirmenizi sağlar. Kalori harcamak için buzlu su için, unutmayın ki buzlu su içince vücudunuz ısınmak için kalori harcar. Göbek yağlarının oluşmasına etkili olan bira ve likörden uzak durun çünkü kanda bulunan kortisol seviyesini yükseltir ve yağların göbek çevresinde toplanmasına neden olur. Zayıflamak için mutlaka alkolden uzak durmalısınız.

Vitaminler

Kalsiyum kemiklerinizi koruyarak omurgada çatlaklara neden olan osteoporozu önler. Bu sistem sekteye uğrarsa göbek dışarı fırlar. 50 yaş altı erkek ve kadınlar için günde mutlaka 1000mg kalsiyum almaları gerekir. 50 yaş civarı veya üstünde bir kadınsanız günde 1500 mg kalsiyum alın. Bel ve göbek çevresinden zayıflamak için diyet ilaçları kullanmayın. Unutmayınki egzersiz ve doğru beslenme olmadan ilaçlar hiçbir işe yaramaz.

Jimnastik Hareketleri

Jimnastikler içinde bel çevresi için en iyisi Decline Bench egzersiz bandıdır. Yer çekimi sebebiyle vücudunuzun üst tarafı altından daha ağırdır. Ayarlanabilir alet ile zor olan birçok hareket yapılabilir. Egzersiz aletini 30 derece yere doğru eğilimli olarak kurun. Aletin oturmak için ayarlanan yere oturun. Ayaklarınızı tutması için aletteki yerine koyun. Aletin üzerine yavaşça uzanın ve ellerinizi başınızın altına koyup yavaş yavaş doğrulmaya çalışın. Hareketleri devamlı tekrarlayın.

Egzersiz topu zayıflamaya yardımcı egzersizler arasındadır. Egzersiz topu ile vücudunuzu eğin, bükün. Sırt sorunlarınız varsa egzersiz topundan uzak durun.

https://www.youtube.com/watch?v=R67ftT18s9g

Göbeğinizin Şişkinliğini Alan Öneriler

  • Su için,
  • Aşırı tuzlu gıdalardan uzak durun,
  • Cips mümkünse tüketmeyin,
  • Çok sakız çiğneyen birisiyseniz fazla hava yutuyorsunuz demektir. Buda göbeğinizin daha şişkin görünmesine neden olur,
  • Sindirim sorunu yaşıyorsanız kahve içmek lavaboya gitmeniz için faydalıdır,

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Spor ile birlikte bu yöntemler baya işe yarayabilir. Sadece spor ile göbek yağlarını eritmek gerçekten zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı