Güzellik

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Ponza Taşı

Bayanlar olarak istenmeyen tüylerden kurtulmak hepimizin hayalidir.Kolda, bacakta ve yüzdeki tüylerden acısız bir şekilde kurtulmak amacıyla bu tekniği muhakkak denemelisiniz.

Tüyleri azaltıp yok etmekle beraber ölü derilerden de kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede pürüssüz bir cilde de sahip olacaksınız.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Ponza Taşı

Malzemeler:

  • Yuvarlak kesim ponza taşı (Aktarlarda satılıyor)
  • Sabun
  • Su

Uygulanışı:

Tüylerinizden kurtulmak dilediğiniz bölgeyi sabun ve ılık su ile güzelce yıkayalım. Duş aldıktan sonra da uygulayabilirsiniz.

Ponza taşı ile kılların çıkışının tersi yönde dikey masaj uygulayın. Bu işlemleri 5 dakika kadar yapmanız yeterlidir.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Ponza Taşı uygulaması ile 20-30 gün süreyle her gün uyguladığınız takdirde tüylerinizin yok olduğunu göreceksiniz. Bu süreçte tüylerin sıklığına göre biraz daha uzayabilir.

Ponza Taşı ile Kıl Dönmesi ve Batıklardan Kurtulma

Ağda ya da epilasyon ardından bacaklarınızda batık oluştuysa ilk iş bir ponza taşı edinmenizi tavsiye ediyoruz. Ardından bacaklarınız kuru iken bu taşı elinize alın, yukarıya aşağı daireler çizerek çok çok bastırmadan masaj uygulayın.

Bu işlemleri uygularken ponza taşını çok bastırırsanız hem canınız yanar hem de bacaklarınızda sizi rahatsız eden çizikler ortaya gelebilir. Bunun için uygulamayı çok sert yapmayın.

Uygulama ardından masaj yaptığınız bölgedeki ölü deriler temizlenir, batık ve kıl dönmesi de kaybolur. Bu teknik cilde rastgele bir zarar vermediğinden ötürü pek çok bayan bu yöntemi denenmekte ve olumlu neticeler alınmaktadır.

Uygulama yardımıyla bacaklara peeling yapıldığı amacıyla pürüzsüz ve güzel bir manzara elde edebilirsiniz. Banyo esnasında uygulayacağınız bu peeling yardımıyla cildiniz ölü hücrelerden arınarak, daha pürüzsüz ve genç bir manzarae kavuşabilir.

Bunun gibi tüm güzellik önerilerimiz için KadınaHas’ı takipte kalın.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı