Saç Bakımı

Kalsiyum ile Saç Bakımı Kürü

Tıpkı vücudumuzun olduğu gibi saçlarımızında kalsiyuma ihtiyacı vardır. Kalsiyum ile Saç Bakımı ile saçlarınızı güçlendirebilirsiniz. Saçlarımızı dışardan destekleyecek ve kalsiyum içerdiği için canlılığını yeniden kazandıracak bir tarif.

Saç bakımı için Suna Dumankaya’nın kalsiyum içeren bakım kürünü uyguladığınızda saçlarınız ışıl ışıl parlayacak ve daha sağlıklı görünecek.

Kalsiyum ile Saç Bakımı Kürü İçin Gerekli Tarifler

  • 2 çorba kaşığı yoğurt
  • 1 kahve fincanı süt
  • 2 çorba kaşığı bal
  • 1 çorba kaşığı zentinyağı

Hazırlanışı ve Kullanımı

Cam bir kasenin içerisine 2 çorba kaşığı yoğurt, 1 kahve fincanı süt, 2 çorba kaşığı bal ve 1 çorba kaşığı zentinyağını koyup iyice karıştırın.

Hazırladığınız karışımı boya sürer gibi saç diplerinize yedirerek sürün. Daha sonra saçlarınıza bir bone yada streç film kapatıp 2 saat bekletin. 2 saat sonra saç yapınıza uygun bitkisel bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Kalsiyum içeren saç bakım kürünü haftada 1-2 kez düzenli olarak uygulayın. Bu tarif hem saçınızı besleyecek hemde saç dökülmesi varsa dökülmesini durduracaktır.

Not: Saç yapısı yağlı ve kepekli olan kişiler bu bakımı uygularken içerisine zeytinyağı eklememelidirler. Çünkü zeytinyağı saçınızı daha fazla yağlandıracaktır.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı