Cilt Bakımı

Kolay Sivilce Maskeleri – 2 Kolay Tarif

Kolay Sivilce Maskeleri sayesinde sivilce sorunlarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Üstelik evdeki malzemelerle. Sivilcelerin genel olarak oluşma nedenleri; hormonsal durumlardır. Diğer nedenler ise, çevresel faktörler ve beslenme alışkanlıkları sayılabilir. Erkek ve kadınlar için bu durumlar aynı olarak gerçekleşmektedir.

Ayrıca eğer ailenizdeki bireylerden herhangi biri sivilce problemi yaşıyor ise genetik nedenlerden dolayı siz de sivilce problemi yaşayabilirsiniz. Bu gibi nedenlerin yanı sıra sivilce oluşum sebepleri arasında kalitesiz kozmetik ürünler, hormon ilaçları ve mevsim değişikliği gibi nedenler de sayılabilir. Sivilcelerinizi evinizde yapabileceğiniz yüz maskeleri sayesinde geçirebilirsiniz.

Doğal yöntemler ve ev yapımı kolay sivilce maskeleri şu şekildedir:

  • Limon ve yumurta maskesi
  • Portakal kabuğu, yoğurt, bal sivilce maskesi

Limon ve Yumurta Sivilce Maskesi

Kolay şekilde hazırlanan limon ve yumurta maskesi için bir adet limon ve bir adet yumurta maskeyi hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Öncelikle yumurtayı kırın ve beyaz kısmını bir kaseye alarak çırpın.

Daha sonra bir çay kaşığı miktarı kadar limon suyunu kase içerisine boşaltın. Yüzünüzü hafif bir şekilde yıkayarak nemlenmesini sağlayın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz kase içerisinde bulunan karışımı yavaş bir şekilde yüzünüze yedirin. 10 dakika boyunca hazırladığınız maske yüzünüzde kalsın. Daha sonra ılık bir su ardımı ile yüzünüzü iyice yıkayın.

Portakal Kabuğu, Yoğurt, Bal Sivilce Maskesi

Malzemeler için; 3 adet portakal, yoğurt ve bir miktar bal gerekmektedir. Ardından portakalları soyun. Kabuklarını yıkayın ve küp şeklinde doğrayarak kurumaya bırakın. Kabukların 3 gün boyunca güneş görerek kuruması gerekmektedir. Kuruyan portakal kabuklarını blender yardımı ile toz haline gelinceye kadar karıştırın.

Bir kase içerisine 2 tatlı kaşığı kadar yoğurt, 2 tatlı kaşığı portakal kabuğu tozu ve 1 tatlı kaşığı bal koyun. Yüzünüz temiz iken yapmış olduğunuz karışımı yüzünüze sürün. Yapılan maskeyi yüzünüz de 20-25 dakika boyunca bekletin. Daha sonra durulayın ve ardından soğuk su ile yüzünüze masaj yapın. Bu şekilde sivilcelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bu yazımızı okuduktan sonra 40 yaş üstü kadınlar için cilt bakım önerileri yazımız da okuyabilirsiniz.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı