Sağlık

Migren İçin Bitkisel Tedaviler

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bitkisel çözümler ile yine hayatımıza dokunuyor. Migren İçin Bitkisel Tedaviler yazımızda sizler için çözüm niteliğinde biberiye çayını öneriyoruz. Sağlık sorunları içinde belkide en tahammül edilemeyeni migren olabilir.

Migren Tedavisi İçin Biberiye Çayının Hazırlanışı

Bir bardak kaynayan suyun içerisine 4-5 gram biberiye ilave edilir. 7-9 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzüp suyu içilir.

Bitkinin üzerine kaynar su dökmeyiniz. Suyu (klorsuz olmalı) kaynatıp bir tutam biberiye bitkisinden ekleyiniz.

Migren Hakkında Bilgiler ve Migren İçin Bitkisel Tedaviler

Migren ile sık sık çekilen baş ağrısı farklı şeylerdir. Fazla tatlı tüketimi migreni tetikleyebilir. Migren hastaları tatlıyı fazla yediği günden sonraki gün, sabaha baş ağrısı ile uyanabilir.

Sık sık baş ağrısı yaşayanlar veya migreni olanlar günde üç kere biberiye çayı içmelidirler. (Yemeklerden bir saat sonra içiniz)

Biberiye çayı her öğün taze olarak hazırlanmalıdır. Bu kür bir ay uygulanır. Migren nöbetlerinin arası uzayacak, baş ağrılarının şiddeti azalacaktır.

Bir ay tamamlandıktan sonra rahatsızlığın seyrine göre yeniden uygulanabilir.

Ağır Migren Vakalarında Hangi Kür Uygulanır ?

Eğer migren nöbetlerinizin şiddeti çok ise düz yapraklı aslan pençesi kürü uygulamak size iyi gelecektir. Diyarbakır, Urfa, Isparta, Burdur ve Kıbrıs gibi yerlerde doğal olarak yetişen bu bitki aşırı toplama nedeniyle doğada azalmıştır.

Düz Yapraklı Aslan Pençesi Kürü Hazırlanışı

Bir bardak kaynayan suya bir tutam düz yapraklı aslan pençesi bitkisinden ekleyip 12 dakika kısık ateşte kaynatılır. Bitkinin sapları, yaprakları ve çiçekleri kür için kullanılabilir. Bitkinin toplama zamanı Haziran,Temmuz, Ağustos aylarıdır.

Migreni Tetikleyen Faktörler

Migreni stres, gürültü ve hava kirliliği tetiklemektedir. Işık, çikolata tüketimi ve aşırı tatlı tüketimi migren nöbetlerine zemin hazırlamaktadır.

Migren hastalarının, sessiz sakin ortamlarda bulunmaları, gürültüden, fazla ışıklandırılmış yerlerden de uzak durmaları gerekir.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı