Cilt Bakımı

Seyahatlerde Cildinizi Korumak İçin Öneriler – 4 Öneri

Özellikle yazın uzun ve yorucu Seyahatlerde Cildinizi Korumak İçin Öneriler yazımız ile sizlerin kolayca uygulayabileceğin bakın önerileri sunuyoruz. Bu önerile sayesinde artık tatil de seyahatlerde cildinize daha iyi bakabileceksiniz. Gelin beraber cilt bakımı önerilerini inceleyelim.

Hepimiz bu mevsimlerde dışarı çıkmak, yeni yerler keşfetmek ve yeni maceralar yaşamak için sabırsızlanıyoruz. Ancak yüzümüzün seyahat sırasında bakımsız olmaması için bazı önerilere uygmamız gerekiyor. Bu önerile sayesinde cildiniz her an bakımlı ve güçlü olacaktır.

Seyahatlerde Cildinizi Korumak İçin Öneriler

Ölü Hücrelerden ve Derilerden Kurtulun

Cilt üzerinde sorunlar kendini ilk olarak dökülme ya da pul pul olma ile gösterir. Bu dökülen hücreleri yenileri ile değiştirmek ve ölü tabakadan durtulmak için gözenek ya da cilt temizleyici ürünlerden yararlanabilirsiniz. Bu işlem zaman alıcı bir işlem değildir. Dolayısı ile her ortamda kolayca yapılabilir. Bu temizlik aynı zamanda siyah nokta temizliği için yardımcı olabilir.

Bol Bol Yüzünüzü Yıkayın

Bakterilerin cilt gözeneklerinizden akmasını, akne ve diğer cilt sorunlarına neden olmasını önlemek için yüzünüzün temiz tutulması gerekir. Her yerde ve her yerde takip edebileceğiniz doğru cilt bakım ipucu yüzünüzü yıkamaktır. İyi bir yüz sabunu ile yıkamanız gerekir. Yüzünüzü sabun olmadan yıkamak, yüzünüzü ölü cilt hücrelerinden uzak tutmak ve gün boyunca ve seyahatinizde taze tutmak için sık sık yapılmalıdır. Böylece yüzünüz temiz ve aynı zamanda nemli kalmaya devam eder ve hep canlı bir cildiniz olur.

İyi Bir Güneş Koruyucu Kullanın

En temel cilt bakım ipuçlarından biri, seyahatiniz boyunca iyi bir güneş koruyucu ile seyahat etmektir. Cep telefonunuzu yanınızdan ayırmadığınız gibi güneş koruyucu kremleri de yanınızdan ayırmamalısınız. En iyi güneş koruyucularının bile etkisi sadece iki saattir ve cildinizi korumak için tekrar uygulamaya devam etmeniz gerekecektir. Ekstra koruma sağlamak ve bronzlaşmaktan kaçmak için kapaklar ve şapkalar gibi aksesuarlar da taşıdığınızdan emin olun.

Yediklerinize Dikkat Edin

Cildinizdeki ışıltı, sahip olduğunuz yiyeceklerin içerdikleri ile orantılıdır. Gittiğiniz her yerde sağlıklı beslediğinizden emin olun. Yiyeceklerinizle bir süre kaçamak yapabilirsiniz ama kaçamak günlerinizi çok uzun süre devam ettirmeyin. Su içmeyi ihmal etmeden vüdunuzu nemli tutun.

Su, vücudunuzun içerdiği tüm toksinleri temizlemek için ihtiyacı olan en iyi besindir. Detoksifikasyon, mutlu bir seyahat deneyimine sahip olmanın ve sağlıklı kalmanın anahtarıdır. Ayrıca cildin sağlıklı ve otomatik olarak içeriden parlamasını sağlamak için lenf bezlerini aktive eden komedon ekstraktörü yardımıyla yüzünüzü detoksifiye edebilir ve güzel ve taze görünebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz Seyahatlerde Cildinizi Korumak İçin Öneriler listesi, seyahatinizi planlarken aklınızdan çıkarmamanız gereken bazı cilt bakımı ipuçlarıdır. Sizler de uyguladığınız öneriler varsa yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bu bloğu bana tanıtan babama teşekkür ediyorum. Sayesinde faydalı bilgilere ulaştım. Zamanla büyüyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı