Güzellik

Uzun ve Seksi Kirpikler İçin Maskara Nasıl Sürülür?

Özellikle kadınlar, uzun ve seksi kirpikler için maskara nasıl sürülür? konusu hakkında internette pek çok arama yapar. Maskaranın doğru bir şekilde sürülebilmesi amacıyla, ilk olarak doğru maskara seçimi yapılması gerekir.

Güzellik ile alakalı bu nokta doğru maskara seçimi nasıl olmalıdır, maskara nasıl sürülür, nelere ilgi edilmesi gerekir, hususlarının bilinmesi olmalıdır.

Uzun ve Seksi Kirpikler İçin Doğru Maskara Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Uzun ve seksi kirpik görüntüsüne ulaşmanın ilk adımı, doğru maskara seçimi yapmaktır. Eğer bireyin kirpiği kısa ise; hacim veren, uzun gösteren ve isteğe bağlı olarak kıvıran maskara tercih yapılır. Eğer kirpikler seyrekse; dolgun hacim veren, uzatan maskara kullanılmalıdır. Bu durumların yanı sıra, şayet kirpikler uzun ise; hacim veren ve isteğe bağlı olarak kıvıran maskara tercih edilmelidir. Doğru maskaranın önemi kadar, program adımı da gerektiğince önemlidir.

Uzun ve Seksi Kirpikler İçin Maskara Nasıl Sürülür?

Uzun ve seksi kirpikleri sağlamak amacıyla gerekli olan birkaç malzeme vardır. Kişinin kirpiğine en uygun olacak şekilde seçilen maskara, boş bir maskara kutusu ve pudra gerekir.

Uzun ve Seksi Kirpikler İçin Maskara Uygulama Aşamaları

İlk olarak, boş maskara kutusuna pudra koyulması sağlanır. Bu sayede fırça üstünde her an kullanıma ideal olacak şekilde pudra bulunur.
Kirpiklere, burun çizgisine yakın olan kısımdan başlanarak maskara uygulamaya başlanır. Fırça kaldırılmadan, geriye doğru uygulamalar yapılır. Gözün dış doğrultusunda doğru oluşturulan bu uygulamalar, gözün badem görünümünde olmasını ve seksi durmasını sağlar.
İlk program ardından bir vakit beklenir. Daha sonra pudra dolu olan maskara fırçası ile aynı şekilde program yapılır.
Pudra ardından bir kat daha maskara sürülür ve kuruması beklenir.
Uygulama aşamalarını bu şekilde ifade etmek mümkündür.

Ayrıca, maskara uygulamasından evvel kıvırma makasları kullanmak mümkün ve daha görsel bir netice elde edilebilir.

Uzun ve Seksi Kirpikler İçin Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Dikkat edilmesi gereken en mühim konu, uygulama ardından sabitleme gerçekleştirmektir. Sabitleme yapabilmek için makyaj spreyleri kullanabilirsiniz ya da isteğe göre akmayan maskaraların tüketimi tercih edilebilir.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı