Saç Bakımı

Yağlı Saçlara Çözüm Bitkisel Bakım

Hepimizin dertli olduğu Yağlı Saçlara Çözüm için sizlere bitkisel bakım bilgileri vereceğiz. Yağlı saçlara son.

Saç bakımı, cilt bakımı gibi dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Saçlarımız günlük hayatta pek çok faktöre bağlı olarak aşınır, yıpranır ve solgun gözükebilir. Yağlı saçlara çözüm arayan pek çok kadın bu yazımız sayesinde nereden başlayacağını bilecek ve daha bilinçli saç bakımı yapacak. Gelin öncelikle saçlarımızın neden yağlandığını öğrenelim.

Halk arasında kirli saçın aslında daha yararlı olduğu söylenir. Güya saçtaki yağ oranı onun dış görünüşüne parlaklık katıyor.

Ancak parlak saç ile yağlı saç arasında çok ince bir çizginin olduğu da gerçektir. Peki yağlı saç nedir ve nasıl meydana gelir? Aslında “yağlı saç” diye bir kavram yoktur.

Yağlı olan cildin ta kendisidir. Öyle ki, saçları düz kişilerde deriden salgılanan yağ gün içinde hızla yayıldığı halde kıvırcık saçlılarda bu süre daha yavaş ilerliyor. 

Bu nedenle kullanılacak şampuan çok dikkatli seçilmelidir. Aşırı yağlı saçları yıkarken şampuanı iki kez uygulamak gerekebilir. 

Ayrıca, yağlı saçlara sahip olan kadınların saçlarını nasıl yaptıkları da çok önemlidir.

Çünkü saçı sık sık fırçalamak ve taramak yağlanmayı hızlandırıyor. Aynı zamanda saçların mümkün olduğunca az toplanmasında da fayda var. Saç uzmanlarının görüşüne göre, yağlı saçlara sahip olan kadınlar kısa saç kesimine önem vermelidirler.

Yağlanma dış görünüşü etkileyen bir sorun gibi görünse de, aslında başka sorunların da başlangıcı sayılır. Saçın aşırı yağlanmasının önüne geçilmediği takdirde, bu, tüylerin dökülmesine, hatta kepek ve seboreik egzamanın oluşmasına neden olabilir.

Yağlı Saçlara Çözüm Bitkisel Kür Tarifi

Suna Dumankaya’ dan yağlı saçlar için muazzam bir kür. Elma sirkesi ve kekik suyuyla hazırlanıyor hem doğal hem bitkisel.

Yarım fincan kekik suyu, 1 kahve fincanı elma sirkesi, 1 su bardağı su ve 1 çay kaşığı tuz bütün malzemeyi bir kabın içinde iyice karıştırın daha sonrada saçınıza friksiyon yaparak saç diplerine iyice yedirin sonrasında başınızı sıcak ve nemli bir havluyla sarıp 3 saat bekletin ve yıkayın.

Yazımız ile sizlere yağlı saçlara çözüm bulma konusunda bilgiler ve bir maske tarifi ekledik. Umarız sizler de bu maske ile saçlarınıza bakım yapmış ve olumlu sonuçlar almışsınızdır.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı