Cilt Bakımı

Yüzünüzdeki Kırışıklıkları Tedavi Etmenin 5 Yolu

Yaklaşan yaz mevsiminde yapabileceğiniz Cilt bakımı önerilerinin yanı sıra, Yüzünüzdeki Kırışıklıkları Tedavi Etmenin 5 Yolu ile ilgili pratik bilgileri ve mutlaka bilmeniz gerekenleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Yaza güzel girmek ve bakımlı kalmak için mutlaka dikkat etmeniz gereken bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Güneş hasarı, stres, yaş, aşırı çalışma rutinleri, şeker alımı, sigara içme, aşırı alkol, hepsi yüzünüzde kırışıklıklara neden olur ve sizi daha yaşlı gösterir. Yaşlanma sürecini sizin için ‘değiştirebiliriz’. Japonya ve Kore’nin güzel esnek tenli kadınlarını gördünüz mü?

Cildinin ve yüzünün doğal dokusunun, ışıltısının ve gençliğinin olduğu gibi kalmasını sağlamak için aynı şekilde diyet de dahil olmak üzere düzenli olarak birçok cilt tedavisine tabi tutulurlar. Eğilimler, ortalama bir Hintli Kadın’ın daha önce kendine çok hevesli olmadığını gösteriyor. Fakat zaman değişiyor ve Hint bağımsız kadınların algıları da değişiyor. Artık zihinsel olarak adım atmaya ve güzelliğini korumak için kozmetik tedavilere tabi tutuluyorlar.

Kırışıklıklar bu süreçte en büyük detraktör olarak görev yapar. Göz altı kırışıklıkları, alın ve dudak çevresi kırışıklıkları en belirgin olanlarıdır. Hiç kimse, Kraliçe Elizabeth bile onları tamamen ortadan kaldıramaz. Ancak, oluşumlarını geciktirerek size kesinlikle yardımcı olabiliriz ve daha az görünür hale getirebiliriz.

Yüzünüzdeki Kırışıklıkları Tedavi Etmenin 5 Yolu

  1. DOĞRUDAN GÜNEŞ MARUZUNU EN AZA İNDİRİN : Daha çok bir önleme taktiğidir. Güneşten gelen UVA ve UVB ışınları cildin sağlıklı katmanlarına zarar verme ve kırışıklıkları artırma eğilimindedir. Bu nedenle, güneşten kaçınmanız ve güneşte seyahat etmeniz gerektiğinde olduğu gibi iyi bir güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca, güneş koruyucuyu her 2 saatte bir yenilemeyi unutmayın.
  2. CİLT KUYUSUNUZU HİDRE EDİN: Yüzünüzü yıkamak doğal sağlıklı yağlarını da temizler . Böylece, bu alışkanlığınızı günde sadece iki kez ile sınırlayın. Ayrıca iyi bir alkolsüz toner temizleme sonrası kullanımını da sağlayın. Sağlıklı görünen bir cilt için gözenekleri kapatmaya ve yağları tutmaya yardımcı olur.
  3. RETİNOİDLER EN İYİ ARKADAŞINIZ: Retinoidin kırışıklıkları azaltmak için defalarca kanıtlanmıştır. Adaptalen, tretinoin vb.Gibi retinoid ile zenginleştirilmiş kremler, cildin içinde daha fazla kolajen ve hyaluronik asit yapılmasına yardımcı olur, böylece kırışıklıkları yumuşatır.
  4. VİTAMİN C AYRICA YARDIMCI OLACAK : Yiyecek, meyve, C vitamini açısından zengin bir meyve paketi veya çoklu vitamin ilacı olsun, herhangi bir şekilde C vitamini alımı, cildin sıkılaşmasına yardımcı olur ve orada kırışıklıkları azaltır. Gül suyu, portakal, limon vb. İyi C vitamini kaynaklarıdır.
  5. KIRIŞIKLIK ÖNLEME TEDAVİLERİ: Uzman dermatologlar tedavileri her bireyin ayrı kök nedenine göre analiz edecek ve özelleştirecektir. Botoks, dermal dolgu maddeleri, kas gevşeticiler, yüz germe, mikro iğneleme, dermal silindirler vb. .

Cildiniz yüzünüzün en büyük hazinesidir ve yüzünüz kişiliğinizin en büyük varlığıdır. Yüzünüzdeki Kırışıklıkları Tedavi Etmenin 5 Yolu ile sizler de kendinize değer katabilirsiniz. Güzel günlerde görüşmek üzere.

KadınaHas

KadınaHas - Kadın ve Yaşam Platformu ile Sizlere Kadın ve Aile Dünyasından Güncel, Faydalı ve Yararlı Bilgiler Sunuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı